2000 - 2009

Miss Tunarama winner in bold, other title holders in italics

2000

Donna Robinson – Miss John West

Gayle Murch – Mrs Coles

Kate Dennis – Miss Visitor Information Centre

Nicole Gibbs – Miss Eyre International

Renae Gale – Miss City of Port Lincoln

Wade Gray – Mr Woolworths

2001

Amber Atterton - Miss Tunarama

Michelle Sherry - Miss Pageant Personality, Highest Fundraiser & People's Choice

2002

Krista White – Miss Seahorse Farm

Narelle Busbridge – Miss Eyre Toyota

Rebecca Jones – Miss Apex

Sophia Davies – Miss John West

2003

Rebecca Leslie - Highest Fundraiser

Tanya Chludil

Monique Rogalski

Kylie Walker - Miss Tunarama

Narelle Baker

2000_Renae Gale.png
2000_Entrants.jpg
2001_Amber Atterton.jpg
2001_Entrants1.jpg
2001_Entrants2.jpg
2002_Krista White.jpg
2003_Kylie Walker.jpg
2003_Entrants.jpg

2004

Bianca Pickett – Miss Port Lincoln Aboriginal Health
Christine Sherry – Miss Port Lincoln Health Services & Highest Fundraiser
Melissa Jones – Miss Port Lincoln Visitor Information Centre - People's Choice
Nicole Pittaway – Miss Winter Springs – Schweppes
Tamara Wagner – Miss Port Lincoln City Council

2004_Christine Sherry.jpg
2004_Entrants.jpg

2005

Shae Freeman – Miss Stolt Sea Farm     

Nadine Martin – Miss Port Lincoln Police

Toni Reed – Miss Woolworths            

Ryan Voigt – Mr Coles

2005_Shae Freeman.jpg
2005_Entrants2.jpg
2005_Entrants1.jpg

2006

Cobi Smith – Miss Woolworths                     

Tiffany MacNeil – Miss Eyre Peninsula Radio

Abby King – Miss Port Lincoln Accommodation                          

Tamara Humenick – Miss Park Terrace Dental

2006_Abby King.jpg
2006_Entrants.jpg

2007

Cheryl Thompson – Miss ANZ Bank

Jenna Blayney – Miss Southern Australian Seafood

Kimberley Biles – Miss Westpac Bank

Rebecca Miller – Miss Kym Woolford Carpet Choice

2007_Kimberley Biles.jpg
2007_Entrants.jpg

2008

Kimberley Smith - Miss Matthew Flinders Home

Hannah Prout - Miss Raine & Horne Real Estate

Kelly Scott - Miss Woolworths

Alice Shillabeer - Miss Baldwin's Plumbing & Gas

2009

Ely Woods - Mr Freestyle Surf & Skate

Desarae Clements - Miss Aboriginal Health Services

Ellie Mitchell - Miss Hotel Boston

Johana Mislov - Miss Marko Transport / KFC - Highest Fundraiser

Emma Louise Roberts - Miss Lincoln Employment Services / Employ SA

Gabby Chesher - Miss Tunarama

2008_Alicia Shillabeer.jpg
2008_Entrants.jpg
2009_Gabby Chesher.jpg
2009_entrants.jpg